1. Domů
  2. Dokumentace
  3. E-shop konektor
  4. Popis

Popis

Volitelný modul E-shop konektor propojí e-shop s Money S4/S5. Z Money do internetového obchodu a zpět je možné přenášet veškeré informace například data:

  • z adresáře
  • o kontaktních osobách
  • o katalogových kartách
  • ze skladových karet
  • o stavu skladových zásob
  • o cenotvorbě
  • i informace o objednávkách

Propojením e-shopu s Money S4 synchronizujete data vytvořená v Money s e-shopem a naopak, takže na obou stranách uvidíte vždy aktuální informace.

Snahou modulu E-shop konektor je, po vzájemné integraci s eshopem, umožnit uživatelům řešit administraci kalogových karet, kategorií, cen, objednávek a faktur v prostředí Money. Pro specifické nastavení a jejich změny (dělá se na začátku a při globální změně) je nutné řešit i na úrovní administrace eshopu a případně prověřit dopady na funkčnost samotné integrace. Z pohledu modulu nabízíme informace o názvu, popisech (včetně jazykových mutací), obrázcích, dokumentech, příznacích, přidružených produktech a stavech, včetně jejich cen a skladovosti. Taktéž nabízíme informace o objednávkách, jejich stavech a případně následných faktur (.pdf soubor).

Nejvhodnější řešení je, že správcem číselné řady pro objednávky přijaté je samotný eshop. Číslo objednávky je vytvořeno v momentu dokončení objednávky na eshopu a toto číslo nám posílá eshop prostřednictvím XML do systému. My toto číslo pouze převezmeme do dokladu a následně pracujeme (pokračujem v procesu) pod stejným číslem. Číslo objednávky je taktéž variabilní symbol pro případné platby a spárování s bankou. Prakticky má tedy objednávka jak číslo, tak VS stejné jako na eshopu a výsledná faktura vydaná má svoje vlastní číslo z číselné řady v Money a variabilní číslo je shodné s číslem objednávky.

Ano, Money umí odesílat automatické e-maily. Nicméně v běžné integraci s eshopem se používá aparát eshopu, který odesílá automatické e-maily o různých stavech objednávky. Z Money si bere stavy objednávek, mění si je ve své administraci a následně posílá zákazníkům šablonové e-maily. Taktéž se používá kombinace viz popis výše a automatické odesílání e-mailů z Money o vytvoření zálohové faktury, o jejím uhrazení, o možnosti vyzvednout objednávky na prodejně nebo vytvoření faktury.

Ano, Money umí vygenerovat .pdf soubor s vystavenou fakturou k dokončené objednávce a následně ji poslat zákazníkovi. Tato část se obvykle nastavuje pomocí CSWAutomatiku, kdy se automaticky po pracovní době dogeneruje k vystaveným dnešním dokladů přílohy s .pdf a ty následně automat pošle zákazníkům (pro nedůvěřivé, lze obsluhovat i ručně). Tyto soubory jsou uloženy v binárním kódu v DB a eshop si je může stáhnout například pro zobrazení u účtů registrovaných zákazníků.

Money obsahuje modul Expedice a umí řešit tuto oblast pro vybrané přepravce. Samotnou evidencí evidujeme i sledovací číslo a jsme schopni jej zaslat i zákazníkovi. Samotné sledovací číslo jsme schopni nabídnout pomocí db pohledů, které je nutné řešit individuálně (nejsou součástí standardních pohledů).

Výměna dat může probíhat způsoby:

1.) Fyzickým souborem XML uloženým na disku, kde je provozováno Money. Money neumožňuje stahovat externí soubory nebo je někam zasílat. Importní soubor je uložen na disku a ten je buď manuálně nebo pomocí modul CSWAutomatic zpracován dle konfigurace v nastavených časech (typicky každých 30 sekund). Taktéž export je realizován pomocí ruční nebo automatické akce, kdy dojde dle konfigurace k exportu a výsledný soubor se uloží na fyzický disk serveru. Přesun jednotlivých souborů tam/zpět je možné zajistit naplánovanou úlohu v OS a spuštěním příslušných scriptů nebo pomocí externí aplikace ( např. Filezila).

2.) Vyčítaní dat přímo z DB Money, kdy jsou připraveny specifické pohledy CSW_EObchod ze kterých si může 3. strana brát nabízené data v rozsahu a čase, který si určí sama. Jedná se o datové pohledy, tedy je možné pouze číst. V případě potřeby specifických informací je možné jednoduše doplnit další pohledy a tím ponechat logiku vyčítání dat. Samotný zápis od 3. strany do Money probíhá prostřednictvím importní tabulky, kdy veškeré vstupy jdou přes tuto tabulku a tam jsou zapsány požadavky pro importní frontu ve tvaru XML (buňka). Přímý zápis do jednotlivých tabulek není povolen.

Z pohledu implementace je postup propojení takový, že zákazník má instalovaný modul E-shop konektor pro svoji agendu. V rámci systému nastaví potřebné informace k identifikaci e-shopu a doplní požadované náležitosti ke katalogovým kartám, kategoriím, dopravám atd. Poskytovatel eshopu obdrží od zákazníka přístupové údaje pro připojení k DB, které obsahují IP+Port, SQL uživatele a heslo. Dále je nutné dodat/ověřit Kód importu a případně Create_ID. Pro vyšší bezpečnost doporučujeme omezit komunikaci na této IP a portu pouze na konkrétní místa.

Specifický SQL uživatel pro eshop má povoleno pouze číst vybrané e-shopové pohledy a zápis do importní tabulky. Žádné jiné  operace nemůže vykonávat. Se založením tohoto uživatele a nastavením prvotní importní konfigurace obvykle pomáhají konzultanti Solitea.

Díky této technologii není potřeba zakládat testovací agendu, z pohledů lze pouze číst (nelze rozbít data) a do importní tabulky lze sice zapsat, ale dokud není konfigurována a spuštěna služba CSWAutomatiku, tak nedojde k samotnému importu. Toto spuštění je zapnuto až po fyzické verifikaci správnosti zaslaného XML, které obvykle provádí pracovník Solitea.

Popis
Pomohl Vám tento článek? Ano 1 Ne

Jak Vám můžeme pomoci?